Psie porady w RG

Prowadzi:  Hanna Wilczyńska-Toczko

11:05

wtorek,

08 czerwca 2021

Buldogi francuskie, które pochodzą z... Anglii. Dlaczego te małe psy bywają agresywne?

W związku z upałami to spotkanie rozpoczęliśmy od apelu. Zwierzęta, a w szczególności ptaki szybko tracą siły, gdy nie mają dostępu do wody. Podloty, który właśnie teraz uczą się życia, mimo pokarmu od rodziców, słabną, gdy nie mają co pić. Wystawiajmy zatem na zewnątrz płytkie naczynia z wodą.
Jeżeli użyjemy do tego szerszej kuwety, to warto na środku postawić niewielki kamień, żeby ptaki mogły na niego przysiąść. Naczynie ustawiamy w zacienionym miejscu, wodę zmieniamy regularnie i pamiętajmy, aby wszystko trzymać z dala od kotów.

Ptaki będą nam wdzięczne. Zaś my będziemy mieli fantastyczne widoki na żywo, kiedy ptaki przylatują pod nasze okno i wyraźnie są szczęśliwe z pozostawionej im wody.

MAŁE PSY, KTÓRE KOCHAJĄ LUDZI

Kolejnym tematem spotkania były buldogi francuskie. Na tę rasę wróciła właśnie moda.

- Chciałabym wytłumaczyć, dlaczego to maleńkie cudo może niespodziewanie rzucić się na jakiegoś psa. Trzeba zrozumieć, że to nie jest złe zwierzę. One kochają ludzi ponad wszystko. Buldog francuski to rasa angielska. Kiedyś były wystawiane do walki z bykami. Potem walczyły z psami. To wszystko zostało z czasem zakazane. Dopiero potem zaczęto hodować je do towarzystwa - tłumaczy Agnieszka Kępka, behawiorystka i międzynarodowy sędzia kynologiczny.

(Fot. Pixabay)