Psie porady w RG

Prowadzi:  Hanna Wilczyńska-Toczko

11:05

wtorek,

09 czerwca 2020

Pies rasowy, spokojny, inteligentny i samodzielny. Ogar polski stworzony nie tylko do polowań

Cała Europa jest zafascynowana polskimi rasami psów, tylko nie sami Polacy. Rezerwacje u prawdziwych hodowców trzeba często robić na dwa lata w przód i wcześniej. W audycji Psie porady w Radiu Gdańsk dziennikarka Hanna Wilczyńska-Toczko oraz behawiorystka i międzynarodowy sędzia kynologiczny Agnieszka Kępka postanowiły przybliżyć słuchaczom krajowe psy, zaczynając od ogara polskiego.


- Jest to krzyżówka psa św. Huberta z psami myśliwskimi podobnymi do hartów, ale można go dostosować do życia w rodzinie bez polowań. Ten pies będzie żył bez polowań - powiedziała Agnieszka Kępka.

- To jest pies ujmujący, ciepły, serdeczny, bardzo oddany swojemu opiekunowi. Ten pies, gdy spojrzy, to jak na dłoni widać jego miłość. To się dosłownie wylewa z niego. Ale przy tej wielkiej miłości do swojego opiekuna ma dosyć dużą samodzielność, co należy zaakceptować, pogodzić się z tym i cieszyć się, że mamy tak wspaniałego psa – wyjaśniła behawiorystka.

Jak wyglądają spacery z ogarem polskim? Jak ten inteligentny pies reaguje na naukę? O tym i o wielu innych aspektach życia z ogarem polskim dowiecie się z audycji.

 

fot. Wikimedia Commons/Joanna Zembrzuska