Psie porady w RG

Prowadzi:  Hanna Wilczyńska-Toczko

11:05

wtorek,

07 kwietnia 2020

Sposoby na buntownicze psy, które nie słuchają właściciela. Behawiorystka radzi, jak zmienić pupila w posłusznego aniołka

Co można zrobić z nieposłusznym psem, który nie chce przychodzić na zawołanie? W audycji Psie Porady Hanna Wilczyńska-Toczko wraz z Agnieszką Kępką, międzynarodowym sędzią kynologicznym i behawiorystką, opowiadały o zasadach obchodzenia się z takim pupilem.

- Nie wyobrażam sobie, żeby pies na dwukrotne zawołanie swojego właściciela nie reagował. Proszę państwa, przestrzegam, nigdy nie uczymy pupila, kiedy śpi albo jest chory. To nie wchodzi w grę - zaczęła Agnieszka Kępka. - To ćwiczenie muszą państwo zacząć w domu. Uczy tego tylko jedna osoba, a druga ćwiczy. Trzeci warunek - używanie słowa. Słowo musi być jedno, obojętnie jakie. Można mówić wróć, chodź, grzyb - co chcecie. Jedno słowo i go nie odmieniamy. No i nagrody, jakie będziemy stosować. Nagrodą jest powiedzenie paru ciepłych słów, pogłaskanie pod bródką i podanie czegoś fizycznego, co bardzo lubi. I teraz można zacząć ćwiczenie: z pokoju proszę wycofać się do przedpokoju, poklaskać w ręce i powiedzieć "Maja, do mnie"! Należy użyć trybu oznajmiającego. Nie wolno wykazywać zdenerwowania - tłumaczyła Agnieszka Kępka.

 

(Fot. flickr/Dave Fayram)