Psie porady w RG

Prowadzi:  Hanna Wilczyńska-Toczko

11:05

wtorek,

03 marca 2020

White terrier różni się od cairn terriera. Jak się nie pomylić? "Trzeba bardzo rozsądnie sprawdzać, skąd bierzemy psa"

Jeden pochodzi z Wielkiej Brytanii, drugi ze Szkocji. Różnią się kolorem, ale są bardzo blisko spokrewnieni. W Psich poradach w Radiu Gdańsk Hanna Wilczyńska-Toczko i Agnieszka Kępka rozmawiały o white terrierach i cairn terrierach.

- Trzeba bardzo rozsądnie sprawdzać, skąd bierzemy psa. Wyglądem może to być white terrier, ale powinien mieć też jego cechy. Nie zawsze mają je psy, które kupujemy za bardzo duże pieniądze. Terriery mają to coś, błysk w oku. Są trudne, ale przez to fajne. White terrier powinien być silny, odważny i wytrzymały. No i bezstresowy - podkreślała Agnieszka Kępka, behawiorystka i międzynarodowy sędzia kynologiczny.

- Jest to nieduży piesek, około 28 cm w kłębie. Ma dosyć szorstki, przepiękny biały włos, którego brud się nie trzyma. Nie należy go kąpać, ponieważ jego sierść traci wtedy swoje właściwości. Ważne, żeby wyczesać i trochę podciąć te włosy - dodała. Jaki natomiast jest cairn terrier pod względem wyglądu i charakteru? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Poza terrierami w trakcie audycji można także wysłuchać kolejnej Schroniskowej Historii Wojtka Luścińskiego. Tym razem opowiadał o Groszku z gdyńskiego Ciapkowa.

(Fot. Pixabay/sevenpixx/Norbert Oriskó)