Pomorze Polska Europa

Prowadzi:  Robert Silski, Joanna Stankiewicz,

12:30

czwartek,

21 października 2021

Sezon turystyczny 2021. Gdzie i jak najczęściej wyjeżdżali Polacy?

Podsumowanie wakacyjnego sezonu w turystyce oraz obowiązek posiadania paszportów covidowych w różnych krajach. M.in. o tym Robert Silski rozmawiał w magazynie europejskim "Pomorze Polska Europa" z Agatą Biernat z portalu Wakacje.pl.

 

- W tym roku najwięcej wyjeżdżaliśmy za granicę w lipcu i sierpniu, a najpopularniejszymi kierunkami były Grecja, zarówno kontynentalna, jak i wyspy, oraz Turcja. Oprócz tego Bułgaria, Chorwacja i Hiszpania. Zainteresowaniem cieszył się również wypoczynek na terenie kraju - mówiła Agata Biernat.

Udając się poza Polskę zdecydowanie wybieraliśmy samolot. Dużym ułatwieniem w podróżach było wprowadzenie jednolitych zasad w całej UE, czyli Unijnego Certyfikatu COVID.

- Został wprowadzony w lipcu, dzięki czemu podróże zagraniczne stały się dla nas o wiele prostsze. Jeżeli jesteśmy zaszczepieni lub mamy statut ozdrowieńca, to do wielu państw europejskich wjedziemy na podstawie jednego dokumentu pobranego z internetowego konta pacjenta bądź po wykonaniu testu na obecność koronawirusa - przypominała Agata Biernat.


Można także powiedzieć, że sezon turystyczny 2021 właściwie... jeszcze trwa. Coraz większą popularność zyskują bowiem wyjazdy poza okresem wakacyjnym. - Dużą popularnością cieszą się również wyjazdy we wrześniu i październiku. Ale przed nami są jeszcze długie weekendy w listopadzie. Gdy w Polsce jest coraz chłodniej, możemy wylecieć za granicę i naładować baterie przed zimą - zachęcała Agata Biernat.

O tej porze roku popularne są Hiszpania i Wyspy Kanaryjskie (gdzie dotrzemy bez paszportu) oraz kraje bardziej egzotyczne. - Dominikana, Malewidy, ale też Zjednoczone Emiraty Arabskie - wyliczała przedstawicielka Wakacje.pl.


Oferta biur podróży nadal jest bardzo szeroka, a wyjazd można rezerwować zarówno w wyprzedzeniem, jak i w trybie last minute.