Pomorze Polska Europa

Prowadzi:  Robert Silski

12:30

czwartek,

15 lipca 2021

Podróże wakacyjne w cieniu pandemii. Ekspert: należy sprawdzać sytuację na bieżąco

Mamy połowę lipca, czyli szczyt sezonu urlopowego. Wielu mieszkańców Pomorza w najbliższym czasie wybiera się na wakacje, a sytuacja w Europie wydaje się niepewna. Jak powinni przygotować się na wyjazd? Robert Silski rozmawiał na ten temat z Dominiką Czechowską, ekspertem do spraw turystyki i wykładowcą Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku.

Dominika Czechowska podkreślała, że osoba wybierająca się za granicę zdecydowanie powinna być zaszczepiona. Zauważyła też, że podróż w sytuacji pandemii ma pewne zalety.

- Ogromnym plusem podróży za granicę w tym czasie jest mała liczba turystów w miejscach docelowych. Przed pandemią mieliśmy do czynienia z sytuacją overtourismu, w wielu punktach brakowało już nawet miejsc dla gości. Teraz jest zupełnie inaczej. Nie można powiedzieć, że są pustki, bo turyści przyjeżdżają, ale jednak odwiedzających jest dużo mniej - mówiła.

Dominika Czechowska wskazywała też na wielką dynamikę zmian w poszczególnych krajach. Stąd bardzo ważne jest rozpoznanie sytuacji przed wyjazdem.

- Najlepszym źródłem pozyskania informacji jest rządowy portal gov.pl. Bardzo proszę zawsze sprawdzać "na gorąco", jak zmienia się sytuacja w miejscu docelowym. Rekomenduję tutaj sprawdzanie na portalach krajów docelowych warunków wjazdu - radziła.