Ogrodniczka w Radiu Gdańsk

Prowadzi: 

11:05

poniedziałek,

08 maja 2017

Nasz słuchacz: "Chcesz mieć trawnik, który będzie Ci się podobał? Wylecz się z perfekcjonizmu". Ekspertka odpowiada

Czy naturalne trawniki mogą być idealne i zachwycające? Co zrobić, żeby zadbać o zielony "dywan" pod stopami? Na te pytania odpowiadała Katarzyna Bellingham.

Z ogrodniczką rozmawiał Tomasz Olszewski. Prowadzący audycję przeczytał smsa od jednego ze słuchaczy. "Chcesz mieć trawnik, który będzie Ci się podobał? Wylecz się z perfekcjonizmu" - brzmiała wiadomość. - Bardzo mi się podoba ten sms. Przede wszystkim trzeba powiedzieć, że bardzo często mamy wyobrażenie trawnika, który widzimy choćby na polach golfowych czy na filmach. Coś takiego nie zdarza się w rzeczywistości. Ale jeśli uprzemy się na taki trawnik, to nie obejdzie się bez kursów opieki nad nim - mówiła Katarzyna Bellingham.

Pielęgnacja trawy zajmuje bardzo dużo czasu. - Nie wiem czy miłośnicy perfekcyjnych trawników zdają sobie sprawę z tego, że na wielu polach golfowych trawa jest koszona codziennie. Do samego koszenia przydaje się np. koza, która oprócz strzyżenia trawy również ją nawozi. Ale pamiętajmy, że takie zwierzę pożera również inne roślinki - przestrzegała ogrodniczka.

mili