Ogrodniczka w Radiu Gdańsk

Prowadzi: 

12:21

poniedziałek,

10 kwietnia 2017

Dobry pomidor? "Przede wszystkim kupiony w sezonie"

Nie wiadra, ale płytkie pojemniki najlepiej sprawdzą się dla ptaków, jeży i żab odwiedzających nasze ogrody wiosną. W ogrodniczej audycji Radia Gdańsk Katarzyna Bellingham radziła też jak wybrać dobre pomidory.
Jak mówiła ekspert, jeże obudziły się po zimowym śnie i obecnie intensywnie poszukują wody. To samo dotyczy ptaków. - Zimą mogą ewentualnie korzystać ze śniegu, ale już teraz mają strasznie dużo roboty - spotkają się ze swoimi dziewczynami, chłopakami, zakładają gniazda, rodziny, wesela, chrzciny i te sprawy. Muszą mieć picie. Ptaki podlecą do wodopoju, ale jeże powinny mieć płytkie, niskie naczynia, bo nie wykonają skomplikowanych akrobacji - oceniła. Ogrodniczka odradza z kolei stawianie wiader z wodą. Z takich pojemników nie wydostaną się m.in. żaby. Wiadra stojące w ogrodzie najlepiej odwrócić do góry dnem.

EKOLOGICZNE POMIDORY ZIMĄ? "NIEMOŻLIWE"

Katarzyna Bellingham dała też słuchaczom rady, jak wybrać dobre pomidory. - Mój mąż jest najbardziej ekologicznym człowiekiem na świecie i mi przytaszczył jakiegoś malinowego pomidora. W Biedronce podobno są pomidory, na których napisane jest "polski produkt", a obok "Holandia" czy "Hiszpania". Przede wszystkim pamiętajmy, by jeść wszystko w sezonie. To, że pójdziemy do sklepu zimą i kupimy ekologicznego pomidora, to nie znaczy że kupujemy eko. Jaka jest ekologia pomidora, który leci do nas z Zimbabwe? - pytała ogrodniczka.