Ogrodniczka w Radiu Gdańsk

Prowadzi: 

11:05

poniedziałek,

20 lutego 2017

Jak w ogrodzie stworzyć własną kwiaciarnię i zostać florystą?

- Jeśli ktoś chce, jak najbardziej powinien kupować sobie żonkile na targowisku, ale najpiękniejsze są kwiaty zerwane z własnego ogrodu. Warto zająć się tym już teraz - radzi Katarzyna Bellingham.

Audycję o ogrodach prowadził Tomasz Olszewski. Z Katarzyną Bellingham rozmawiał o tym, jak stworzyć i pielęgnować ogród.

- Na wiosnę trochę żal nam kwiatów, które mamy tak po prostu wstawić do wazonu. Co innego latem. Cała tajemnica polega na tym, żeby się przygotować i uprawiać kwiaty specjalnie do domu. Warto ogród tworzyć według klucza kwiatów do wazonu - tłumaczy specjalistka.

W okresie zimowym i przedwiośnia warto do domu przynieść gałązki krzewów - dodaje Katarzyna Bellingham. - Są dwie możliwości: wstawić do wazonu i nie dolewać wody albo dolać i po kilku dniach obserwować jak pojawią się pierwsze zielone listki. Krzewy są fajne nie tylko na zewnątrz, ale także w domu. Wystarczy prosty szklany wazon i jedna gałąź. Wygląda pięknie.

PODZIEL OGRÓD

- Jeśli zabierzecie z rabaty na przykład szafirki, to i tak nie zauważycie, że ze skalniaka coś zniknęło. Inaczej sytuacja ma się z tulipanami. Żeby się tym nie przejmować, trzeba podzielić ogród na części: ozdobną i do cięcia do wazonu. Oczywiście można mieć też ogród tylko do wazonu, on także jest piękny - dodaje ogrodniczka.mich