Ogrodniczka w Radiu Gdańsk

Prowadzi:  quellio_cron

11:05

poniedziałek,

12 grudnia 2016

Poinsecja potrafi skusić, ale pochopne kupno może się źle skończyć. Na te rzeczy musisz zwrócić uwagę

Ciepłolubność poinsecji to jeden z największych problemów tego przykwiatka. Roślina musi być utrzymywana w dobrze przygotowanych warunkach.

Głównym tematem Ogrodniczki w Radiu Gdańsk były rośliny, które rosną zimą. Z ekspertką Katarzyną Bellingham rozmawiała Beata Szewczyk.

GORĄCA KOBIETA Z MEKSYKU

Wiele osób zachęca widok poinsecji. To jednak nie są prawdziwe kwiatki, a tzw. przykwiatki, czyli tak naprawdę ozdobne listki. - Przede wszystkim ta roślinka to gorąca kobieta z Meksyku - nienawidzi zimnego - tłumaczyła ogrodniczka. - Poinsecja musi mieć minimum 15 stopni. Dlatego nie powinniśmy jej ustawiać w chłodnych miejscach mieszkania. Np. słabo ocieplona weranda nie wchodzi w rachubę.

POINSECJĘ NIE TAK ŁATWO "DOBRZE" KUPIĆ

Ciepłolubność poinsecji sprawia też, że jej zakup nie jest tak prosty, jak mogłoby się wydawać. Trzeba zwracać uwagę na miejsce, w którym jest sprzedawana - ono również powinno być dobrze ogrzane. - Poinsecji powinniśmy szukać w lokalnych kwiaciarniach lub gospodarstwach ogrodniczych. Tam te rośliny będą utrzymywane w dobrych warunkach. Poza tym osoby, które tam pracują, na pewno odpowiedzą na Wasze pytania. Niekoniecznie tak dobrze będzie na targowiskach. W dobrych sklepach pracownicy nie wypuszczą Was ot tak z poinsecją w ręku. Najpierw ją porządnie zapakuje - zaznaczała Katarzyna Bellingham.