Ogrodniczka w Radiu Gdańsk

Prowadzi: 

11:00

poniedziałek,

17 sierpnia 2020

Jedna ścieżka i wkoło ściana zieleni. Gościmy w ogrodzie Małgorzaty Szymków

Małgorzata Szymków zaprosiła projektantkę Agnieszkę Hubeny-Żukowską do swojego ogrodu w Straszynie. Jego właścicielka jest miłośniczką róż, ma ich aż 250 gatunków. Co ciekawe, róże w czasie naszej obecności, prawie zupełnie nie były widoczne. Nie wybijają się na pierwszy plan ponieważ są posadzone pomiędzy innymi roślinami. - To lepszy sposób hodowli od klasycznej "różanki", w której mamy gołą ziemię i kopczyki z różami - mówi projektantka Agnieszka Hubeny-Żukowska. Zapraszamy do posłuchania audycji.

szymków 3
Ogród  Pani Małgorzaty to długa przestrzeń z centralną ścieżką-trawnikiem podzielona na swego rodzaju "pokoje". Jest tam miejsce, ze stolikiem, krzesełkami i hamakiem, do wypoczynku i przyjmowania gości, jest też strefa ze szklarnią i warzywnikiem i oczywiście strefy dedykowane różnym kompozycjom roślin, takim jak preria. W audycji sporo rozmawiamy o mieszaniu różnych rodzajów roślin. Fot.RG 

szymków 6
Fot.RG

Jeśli chcecie zaprosić projektantkę Agniszkę Hubeny-Żukowską i Radio Gdańsk do swojego ogrodu, porozmawiać o sukcesach i problemach z uprawą, chętnie nagramy koleją audycję na waszej działce. Piszcie do Włodka Raszkiewicza na adres mailowy w.raszkiewicz@radiogdansk.pl.

szymków 2
Fot.RG
Włodzimierz Raszkiewicz