Nie Tylko Metropolia

Prowadzi: 

14:05

wtorek,

06 listopada 2018

"Kampania przeniosła się do internetu". Podsumowanie wyborów w Radiu Gdańsk

Wrząca w internecie, bogata w nietuzinkowe pomysły i bardziej racjonalna  - tak zdaniem gości Radia Gdańsk wyglądała samorządowa kampania wyborcza na Pomorzu.

Gośćmi Sylwestra Pięty byli socjolog, profesor Uniwersytetu Gdańskiego Janusz Erenc i redaktor Expresu Kaszubskiego Wojciech Drewka.

- Tym razem kampania przeniosła się mocno do internetu. Tam wrzało, ludzie bardzo mocno się angażowali, komentowali i dyskutowali. W Żukowie jeden z kandydatów na burmistrza przygotował baner, w którym pojawili się jego kontrkandydaci jako rycerze Jedi. To trochę złośliwie i prześmiewcze, ale przemyślanie i z nutą satyry - mówił Wojciech Drewka.

 


 - Wybory stały się bardziej dojrzałe, racjonalne, wynikające z oceny tego, co się działo. Jak się spojrzy z perspektywy kilkunastoletniej, szyld partyjny odgrywał bardzo dużą rolę. Teraz widzimy, że on odchodzi, że polityka centralna jest inaczej traktowana w naszym regionie. Nie głosujemy na szyld partyjny, tylko na lokalnych bohaterów - podkreślił Janusz Erenc