Nie Tylko Metropolia

Prowadzi:  Adam Hebel, Przemyław Woś

14:15

wtorek,

15 czerwca 2021

Wybory wójta gminy Wejherowo i burmistrza Ustki. Jak przebiegały? Kto zdobył najwięcej głosów?

Gmina Wejherowo ma nowego wójta. W pierwszej turze przedterminowych wyborów ponad 60 procent głosów zdobył Przemysław Kiedrowski, przewodniczący klubu Wspólny Powiat w Radzie Gminy Wejherowo. O plany na dwuletnią kadencję i zmianę stylu zarządzania gminą pytał wójta Adam Hebel.

- Mieszkańcy oczekują powiewu świeżości, szybszego załatwiania problemów, ludzkiego podejścia urzędu. Takie były odczucia, takie były rozmowy podczas spotkań z mieszkańcami - powiedział nowy wójt, Przemysław Kiedrowski.

- Jestem człowiekiem otwartym, więc moją główną cechą, na jaką się nastawiam w życiu, jest wspólne działanie, współpraca. I tak wyobrażam sobie moją dwuletnią kadencję jako wójta, czyli współpraca z sołtysami, radami sołeckimi, z organizacjami, które działają na korzyść lokalnej społeczności, i z samymi mieszkańcami. Chciałbym być wójtem otwartym, który będzie pomagał w miarę możliwości wszystkim mieszkańcom - zadeklarował Kiedrowski.

Druga część audycji "Nie tylko Metropolia" poświęcona była wyborom na burmistrza Ustki. W II drugiej turze o stanowisko rywalizować będą Jacek Maniszewski i Adrianna Cerkowska-Markiewicz. Dlaczego frekwencja w I turze była tak niska? Jak kandydaci zamierzają przekonać tych, którzy głosowali w I turze na ich kontrkandydatów? Tego próbował dowiedzieć się Przemysław Woś.

(fot. Facebook.com/kiedrowskiprzemyslaw, Radio Gdańsk)