Nie Tylko Metropolia

Prowadzi:  Hanna Brzezińska, Witold Chrzanowski, Dariusz Kępa

14:20

wtorek,

04 maja 2021

Odwiedzamy miasta oraz gminy na Pomorzu i sprawdzamy, czy są gotowe na powrót miłośników sportu

Minęło wiele miesięcy od zamknięcia siłowni, klubów fitness i basenów, ale wraz z luzowaniem obostrzeń miłośnicy sportów będą mogli swobodnie potrenować. W "Nie Tylko Metropolia" sprawdziliśmy, czy pomorskie miasta i gminy są do tego odpowiednio przygotowane. Odwiedziliśmy: Tczew, Krynicę Morską, Skarszewy i Człuchów, gdzie można nie tylko wycisnąć z siebie siódme poty, ale też zaplanować rekreacyjną, rodzinną wycieczkę malowniczymi trasami rowerowymi.

 

Władze gmin zapewniają, że poza standardowymi pracami przygotowawczymi do wiosennych treningów na zewnątrz dołożono wszelkich starań, by każdy, kto chce się rozruszać, miał sporo opcji do wyboru.

- Dysponujemy wieloma atrakcjami, które pozwolą cieszyć się pięknem okolicznej przyrody. To otwarty w ubiegłym roku szlak kajakowy Wietcisą i Wierzycą oraz sieć przystani. Proponujemy też nową ścieżką rowerową w kierunku Starogardu Gdańskiego, która biegnie po starej linii kolejowej z początku wieku. Trasa jest niezwykle malownicza. Ponadto, na jeziorze Borówno Wielkie mamy park do wakeboardingu, jeden z nielicznych na Pomorzu, jeśli chodzi o tego rodzaju sporty wodne - wymienia burmistrz Skarszew, Jacek Pauli.

Niedługo znowu też będzie można korzystać z hali widowiskowo-sportowej oraz profesjonalnie wyposażonej siłowni, do której przyjeżdżają również mieszkańcy Starogardu Gdańskiego czy Tczewa.

Z kolei w Tczewie na bardziej i mniej profesjonalnych sportowców czeka m.in. pięć kortów tenisowych, kryta pływalnia, rowerowe pumptrucki czy boisko do siatkówki plażowej. 

- Obecnie budujemy też boisko do piłki plażowej nożnej i ręcznej - wyjawia prezydent Tczewa, Mirosław Pobłocki. - Wykonaliśmy już remonty na przystani rzecznej. W tym miesiącu zostanie uruchomiony automatyczny punkt doładowania energii elektrycznej i poboru wody, z możliwością płatności kartą dla wszystkich żeglarzy i motorowodniaków, którzy przypłyną Wisłą do Tczewa - dodaje.

Dla rowerzystów powstanie kolejny odcinek miejskiej sieci dróg rowerowych, dzięki któremu zostaną połączone odcinki tras na największym osiedlu w mieście, czyli na Suchostrzygach. Nadal trwają też prace przy przebudowie stadionu lekkoatletycznego. Obiekt przy ulicy Bałdowskiej ma być gotowy jesienią.

(Fot. Pixabay)