Nie Tylko Metropolia

Prowadzi:  Paweł Drożdż

14:10

wtorek,

12 stycznia 2021

24 stycznia przyspieszone wybory na burmistrza Ustki. Przedstawiamy sylwetki wszystkich kandydatów

24 stycznia odbędą się wybory na burmistrza Ustki. Przedterminowe głosowanie zostało zarządzone w związku ze śmiercią Jacka Graczyka, dotychczasowego burmistrza. W wyborach weźmie udział sześciu kandydatów. O pomysłach na przyszłość kurortu i kampanię wyborczą rozmawiał z nimi Paweł Drożdż.

O urząd burmistrza Ustki ubiegać się będą: 53-letnia Adriana Cerkowska-Markiewicz, radna miejska z Platformy Obywatelskiej (wykształcenie wyższe, zgłoszona przez KWW "Najlepszy wybór dla Ustki"), a także 51-letni bezpartyjny urzędnik Andrzej Kuczun (wyższe wykształcenie, startuje z własnego KWW).


W wyborach z własnych komitetów wystartują też bezpartyjni: 39-letni radny miejski Grzegorz Malinowski (wykształcenie wyższe) oraz 55-letni przewodniczący Rady Miasta Ustka Jacek Maniszewski (wykształcenie zawodowe). Obaj do wyborów szli z listy zmarłego burmistrza Jacka Graczyka.

Burmistrzem chce być także 54-letni bezpartyjny i po studiach Krzysztof Nałęcz, do niedawna redaktor naczelny trzech dzienników regionalnych. W wyborach weźmie udział również 56-letni urzędnik Piotr Dariusz Wszółkowski. Jak informowaliśmy w grudniu, za swój start w kontrze do kandydatki z Platformy Obywatelskiej, został usunięty ze struktur partii.

 

Desktop2 copy copy


NAGŁA ŚMIERĆ BURMISTRZA

Jacek Graczyk zmarł nagle 21 października 2020 r. Miał 67 lat. W latach 1984-1991 zarządzał ustecką stocznią. To była jego trzecia kadencja jako burmistrza Ustki. Wybory w Ustce odbędą się 24 stycznia. Do czasu wyboru nowego burmistrza, zgodnie z zarządzeniem premiera, gminą kieruje dotychczasowy zastępca burmistrza Ustki Bartosz Gwóźdź-Sproketowski powołany na komisarza.

ADRIANA CERKOWSKA-MARKIEWICZ

 

Adriana Cerkowska Markiewicz

(Fot. Paweł Drożdż)


ANDRZEJ KUCZUN

 

Andrzej Kuczun

 (Fot. Paweł Drożdż)


GRZEGORZ MALINOWSKI

 

Grzegorz Malinowski

 (Fot. Paweł Drożdż)


JACEK MANISZEWSKI

 

Jacek Maniszewski

 (Fot. mat. pras.)


KRZYSZTOF NAŁĘCZ

 

Krzysztof Nałęcz

(Fot. mat. pras.)


PIOTR DARIUSZ WSZÓŁKOWSKI

 

Piotr Wszółkowski

(Fot. Paweł Drożdż)