Nie Tylko Metropolia

Prowadzi:  Grzegorz Armatowski

14:05

wtorek,

22 grudnia 2020

"Bardzo trudny, ale skończył się dobrze". Samorządowcy podsumowują 2020 rok w powiecie kościerskim

2020 rok powoli dobiega końca, a więc przyszła pora na podsumowania. Jakie było ostatnie 12 miesięcy dla powiatu kościerskiego? O tym w audycji "Nie tylko Metropolia" Grzegorz Armatowski rozmawiał ze swoimi gośćmi, którymi byli starosta Alicja Żurawska oraz wicestarosta Piotr Laska.

 - Był to nietypowy, bardzo trudny rok - stawiał przed nami wyzwania, których nie mieliśmy nawet w swoich zadaniach, bo mówimy tu o sytuacji epidemicznej. Natomiast podsumowując go, możemy powiedzieć, że skończył się bardzo dobrze, bo ostatnie środki, które do nas wpłynęły na konta, pozwolą nam realizować inwestycje w roku 2021 i 2022. Mówimy tu przede wszystkim o inwestycjach drogowych w ramach Funduszu Dróg Samorządowych i o Rządowym Funduszu Inwestycji Lokalnych, tu powiat kościerski otrzymał prawie 6,5 miliona złotych. Te środki przeznaczymy na pomoc społeczną, oświatę i infrastrukturę drogową - mówiła Alicja Żurawska.

- Mamy nadzieję, że sobie poradziliśmy. Pierwszy etap nauki zdalnej był i dla nas nauką. Wyposażyliśmy uczniów i szkoły w dodatkowe laptopy z programów rządowych. Natomiast ten jesienny etap nauczania jest zupełnie inny, bo wszystkie szkoły korzystają z odpowiednich platform i nauka zdalna jest bardziej profesjonalna. Wszyscy się tego uczyliśmy i w końcu nauczyliśmy. Mam nadzieję na równie dobry odbiór uczniów, rodziców i nauczycieli - dodawał Piotr Laska.

 

Nz. Zarząd powiatu kościerskiego (Fot. Radio Gdańsk/Grzegorz Armatowski)