Nie daj się oszukać

Prowadzi: 

14:00

niedziela,

10 stycznia 2021

Twórcy aplikacji Vika Life: Zmotywuje do zmiany stylu życia, pomoże zyskać zdrowie

Vika Life to aplikacja, która po zainstalowaniu na smartfonie pomoże zmienić styl życia i zyskać dodatkowe lata w zdrowiu, mówili w Radiu Gdańsk jej współtwórcy Anna Słomkowska, dietetyk medyczny i sportowy, oraz dr n. med. Piotr Wiśniewski, specjalista chorób wewnętrznych i endokrynologii.
W rozmowie z Joanną Matuszewska przekonywali, że podobne aplikacje mogą skutecznie pomoc w przeprowadzaniu zmian w stylu życia. - Nasza aplikacja jest nieco inna. Stworzyli ją naukowcy na podstawie szeregu badań. Dzięki temu użytkownik wypełniając ankietę startową, może porównać swój stan zdrowia i nawyki z innymi osobami z tej samej grupy wiekowej. Dowie się, jaki jest jego wiek biologiczny, o ile odbiega od tego metrykalnego i co powinien zmienić, żeby zyskać zdrowie- mówił dr Piotr Wiśniewski. 

vika2
Aplikację przygotowywał zespół specjalistów różnych dziedzin. Fot. Materiały promocyjne

Vika Life to aplikacja, która zaproponuje konkretne działania i będzie motywować do zmiany złych nawyków. - Różni się od innych tym, że działając od razu widzimy postępy. Aplikacja niczego za nas nie zrobi, musimy działać sami, ale pomocne są wskazówki opracowane przez doświadczonych trenerów, psychologa, lekarzy i dietetyka - mówiła Anna Słomkowska.