Nie daj się oszukać

Prowadzi: 

14:00

piątek,

25 grudnia 2020

Terapeutka: Święta Bożego Narodzenia są barometrem relacji w rodzinie

Oddalenie się z powodu pandemii nie wpłynie negatywnie na więzi rodzinne. - Mimo nieobecności wielu członków rodziny, nadal pozostanie w sercu ciepło, tęsknota i bliskie relacje - mówiła w Radiu Gdańsk Agnieszka Flisikowska, pedagog, terapeutyczny coach i psychotraumatolog.
Tłumaczyła, że nieobecność z powodu zagrożenia koronawirusem nie nadwyręży więzi. - Gorzej, jeśli przed pandemią były "więzy" a nie więzi. Było "musisz", albo do "odhaczenia", żeby u kogoś być w święta. To może powodować, że wiele osób pozostanie w samotności, także emocjonalnej - mówiła Agnieszka Flisikowska w rozmowie z Joanną Matuszewską. 

Dodała, że jeśli wcześniej między członkami rodziny nie było silnej więzi, ale w święta był zawsze tłum ludzi, to można było tego braku bliskich relacji nie zauważyć.- Natomiast jeśli więzi były wcześniej, to jestem spokojna, że mimo odczuwania braku obecności rodzina sobie poradzi i bliskość zostanie - tłumaczyła. 

family-2037888 1920
Fot.pixabay.com

- Mówi się, że pandemia uruchomiła wszystko to, co nie było załatwione wcześniej. W święta różne niezałatwione sprawy, zadry mogą wybrzmieć jeszcze bardziej, bo ten czas jest barometrem relacji w rodzinie.