Manufaktura reportażu

Prowadzi:  Tatiana Slowi

21:05

wtorek,

18 maja 2021

W "Razem Łatwiej" o wsparciu Fundacji z Pompą dla domu najmłodszych onkologicznych pacjentów w Gdańsku

Gdy wspominamy o szpitalu, myślimy przede wszystkim o odbywającym się w nim leczeniu. Dla pacjentów na długi czas jest on jednak także miejscem, w którym mieszkają. Szczególnie Ci najmłodsi zapamiętają spędzone w nim miesiące lub nawet lata jako pewnego rodzaju dom.

 

Klinika Pediatrii, Hematologii i Onkologii gdańskiego UCK to dom nie tylko dla małych pacjentów, ale także dla ich rodziców. Aby leczenie i mieszkanie w niej odbywało się w godnych warunkach, placówkę postanowiono wyremontować. Koszt modernizacji to cztery miliony złotych. Półtora miliona zebrać zamierza Fundacja z Pompą. To dla tej małej organizacji największa dotychczas akcja, w której już udało im się zebrać większość środków - do sukcesu brakuje niespełna jednej trzeciej kwoty.

O tym, co już udało się zrobić, kto już okazał serce i jak wciąż można pomóc w "Razem Łatwiej" opowiadają: Prezes Fundacji z Pompą Marta Czyż-Taraszkiewicz, Dyrektor Naczelny UCK Jakub Kraszewski, Kierownik Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii Ninela Irga oraz wolontariusze - Marek Maciejewski oraz uczniowie VII LO w Gdyni.

(Fot. mat.pras.,siepomaga.pl)