Manufaktura reportażu

Prowadzi:  Joanna Merecka-Łotysz

21:05

wtorek,

09 lutego 2021

"Razem Łatwiej": Odwiedziliśmy Centrum Inicjatyw Obywatelskich w Słupsku

Centrum Inicjatyw Obywatelskich na mapie słupska i regionu słupskiego jest już od 25 lat. To organizacja Pożytku Publicznego, działająca nie dla zysku, ale do realizowania zadań społecznych. Działają z ludźmi i dla ludzi, pobudzając ich aktywność, kreatywność i chęć pracy na rzecz wspólnoty lokalnej. Wspierają mieszkańców w cudownych projektach.


- Tych projektów, które CIO przeprowadziło przez te lata, nie sposób wymienić. Oprócz szkolenia jest to współpraca z ludźmi, urzędami, biznesem. Tym wszystkim się zajmujemy - mówi Patrycja Czawłytko, prezeska Centrum Inicjatyw Obywatelskich. - Jesteśmy dla ludzi i z nimi wspólnie tworzymy lokalną społeczność. Słupsk rozwija się dzięki aktywnym mieszkańcom, którzy ożywiają i integrują lokalną społeczność - podkreśla.

WSPARCIE INFORMACYJNE I NIE TYLKO


Słupskie CIO promuje postawy obywatelskie i rozwija ideę partnerskiej współpracy. Łatwo ich znaleźć, nie odsyłają z kwitkiem i dają wsparcie każdemu kto zechce skorzystać z ich pomocy.

- Wszystkim, którzy się do nas zgłoszą, oferujemy wsparcie informacyjne, między innymi w zakresie zakładania organizacji, pozyskiwania funduszy na działalność grup nieformalnych, dostępu do informacji publicznej oraz podejmowania inicjatyw sąsiedzkich - dodaje.

Kontakt do nich można znaleźć choćby poprzez stronę internetową cio.slupsk.pl.

 

(Fot. fb Centrum Inicjatyw Obywatelskich)