Magazyn ekologiczny

Prowadzi: 

09:30

sobota,

03 października 2020

Z pożytkiem dla gości i owadów! Patriotyczna, biało-czerwona łąka powstaje przed Muzeum II Wojny Światowej

Bało-czerwona patriotyczna łąka, została zasiana przed Muzeum II Wojny Światowej. - Do tego projektu stworzyliśmy specjalną mieszankę roślin - opowiada Karol Podyma specjalista od zakładania łąk kwietnych. Oczywiście nie mogło zabraknąć czerwonych maków, jest też pospolity biały rumianek. Dodatkiem jest koniczyna inkarnatka o intensywnej czerwieni, bniec biały i wiele innych roślin.

- Łąka ma być nie tylko elementem patriotycznym - dodaje Ewelina Latoszewska z Muzeum II Wojny Światowej. To będzie pożytek dla owadów, które należy w mieście wspierać. Efekt pracy będzie można podziwiać wiosną i z pewnością będzie cieszył gości odwiedzających placówkę.

mIIwsłąka1
Fot.Ewelina Latoszewska

Rabata z łąką została zaopatrzona w tablice informujące o pożytkach płynących z zakładania łąk kwietnych w mieście. Można na nich przeczytać, że to doskonała alternatywa dla trawników, stołówka dla owadów i sposób na łagodzenie zmian klimatycznych. Wygląd łąki zmienia się z biegiem czasu. Wiosną zakwitną biało-czerwone rośliny jednoroczne, a w kolejnych latach zastąpią je rodzime gatunki wieloletnie.

mIIwsłąka2
Z Karolem Podymą rozmawia Włodzimierz Raszkiewicz. Fot.Ewelina Latoszewska
Włodzimierz Raszkiewicz