Magazyn ekologiczny

Prowadzi: 

09:30

sobota,

09 listopada 2019

Dzień Jeża czyli jak w Sopocie budowano budki dla jesiennych sierot i opowiadano o sympatycznych ssakach

10 listopada to Dzień Jeża. Sopocianie, mieli okazję świętować ten dzień już dwa dni wcześniej. Wszyscy chętni mogli wziąć udział w warsztatach przygotowanych przez Pomorski Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt "Ostoja" oraz Stowarzyszenie Ochrony Sów Owl Conservation Association w ramach projektu "W trosce o dzikość - pomagaj z głową!" .

Warsztaty odbyły się w II LO w Sopocie. W ramach akcji mieszkańcy, uczniowie i nauczyciele budowali budki dla jeży oraz słuchali wykładów Eweliny Kurach i Mikołaja Sitkiewicza. 

Dzień Jeża 2
Dzień Jeża. Fot.RG

Mowa była o biologii i ochronie tych sympatycznych i ważnych w przyrodzie ssaków. Można było dowiedzieć się, co jeże robią zimą i dlaczego jesienią, tak dużo trafia ich do ośrodków rehabilitacyjnych, takich jak Ostoja. O tym usłyszysz też w audycji, zapraszamy do posłuchania.

Dzień Jeża copy
Dzień Jeża. Fot.RG

Uczestnicy dowiedzieli się co mogą robić i czego nie robić dla jeży, by żyło im się łatwiej i bezpieczniej. Razem zbudowano 10 budek dla zimujących jeży. Budki pojadą do Ostoi oraz staną w Sopocie. Projekt "W trosce o dzikość - pomagaj z głową!" został dofinansowanego przez Miasto Sopot.


dzień jeża plakat 1
Plakat wydarzenia

Włodzimierz Raszkiewicz