Ludzie i Pieniądze

Prowadzi: 

09:30

środa,

05 grudnia 2018

Czy Kormoran może stać się polskim hitem eksportowym? "Niezbędna pomoc państwa"

Okręt typu Kormoran II jest przeznaczony do poszukiwania, identyfikacji i zwalczania min morskich oraz innych obiektów i materiałów wybuchowych. W środę odbędzie się uroczyste położenie stępki pod drugi niszczyciel tego typu. Czy Kormoran może stać się polskim hitem eksportowym?

Gośćmi Iwony Wysockiej w audycji Ludzie i Pieniądze byli Wioletta Kakowska-Mehring z Trójmiasto.pl oraz Piotr Stareńczak z Portalu Morskiego.

- Zdecydowanie jest to jednostka, którą możemy się pochwalić. W przeciwieństwie do Ślązaka powstała bardzo szybko, bo w 2,5 roku. Jednak do jej promocji będzie niezbędna również pomoc państwa. Trzeba ten okręt odpowiednio zaprezentować, zareklamować i znaleźć zlecenia na kolejne jednostki - mówiła Wioletta Kakowska-Mehring.

- Niestety, jak dotąd nie widzę zbyt dużej aktywności państwa w promowaniu równym i szerokim wszystkich podmiotów działających w Polsce. Póki co promocją zajmuje się tylko stocznia remontowa Shipbuilding S.A. Szkoda, bo okręty typu Kormoran mają duży potencjał eksportowy - dodał Piotr Stareńczak.