Ludzie i Pieniądze

Prowadzi: 

10:30

piątek,

11 sierpnia 2017

Coraz słabszy rynek używanych aut? "Wciąż jest ich 2 razy więcej niż nowych"

Spada liczba importowanych używanych aut - alarmuje "Rzeczpospolita". Czy to oznacza, że są powody do obaw? A może to właściwy trend? Między innymi o tym dyskutowano w audycji Ludzie i Pieniądze.

Program poprowadził Jacek Naliwajek. Jego gośćmi byli: Bogdan Donke - wiceprezes Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej i Tadeusz Zdunek - Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe Zdunek w Gdańsku.

"Rzeczpospolita" informuje, że w Polsce słabnie rynek wtórnych samochodów. Według autora artykułu w tym roku import używanych aut spadnie do 950 tysięcy, podczas gdy w 2016 roku liczba ta wyniosła ponad milion pojazdów. - Ciężko powiedzieć, że ten rynek słabnie, bo ciągle jest nieproporcjonalny do rynku samochodów nowych. Ciągle jest dwa razy więcej używanych niż nowych. Mimo wszystko coraz więcej ludzi kupują nowe auta, bo są z tego korzyści: gwarancje, kredyty, ubezpieczenia - podkreślał Tadeusz Zdunek.

Z kolei Bogdan Donke wypowiadał się na temat coraz ostrzejszego konfliktu pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Koreą Północną. - W tej chwili mamy dwie postacie dynamiczne - prezydenta USA i przywódcę Korei Północnej. To powoduje, że oni nie przebierają w słowach. Oby to się skończyło tylko na dyskusjach - mówił.

 

mili