Ludzie i Pieniądze

Prowadzi: 

10:05

poniedziałek,

03 lipca 2017

Banki znalazły sposób na dłużników? Będą pomagać im w znalezieniu pracy

Agencje pośrednictwa pracy we współpracy z bankami będą pomagać w znalezieniu pracy tym, którzy nie spłacają kredytów. To precyzyjnie zaplanowana akcja PR-owa czy początek innego myślenia o dłużnikach? Pytamy ekspertów.

- PR to "rób dobrze i mów o tym". Jeśli więc to akcja PR-owa z prawdziwego zdarzenia, to świetnie. Koszty windykacji są wysokie, skuteczność niepewna, a napięcia i ryzyko wizerunkowe duże. Chyba lepiej te siły i środki banków przełożyć na skuteczne dotarcie do swoich pieniędzy w inny sposób. Jeśli spojrzymy na koniec tej akcji, to chyba lepszy - oceniła Alina Geniusz-Siuchnińska, przedsiębiorca.

SZANSA DLA BANKU

Stuprocentowych szans na powodzenie akcji nie widzi Mikołaj Lipiński z firmy doradczej Black Partners. - Program wynika zapewne z kalkulacji banków. Jeśli chociaż częściowo te obietnice będą zrealizowane, to fantastycznie. Banki też zyskają na tym finansowo, nie wspominając już o wizerunku - mówił. - Jeśli dłużnik nie spłaca rachunków, to firmy sprzedają te długi dalej do firm windykacyjnych za 5 proc. wartości. Więc to dobry finansowo ruch, jeśli mogą znaleźć rozwiązanie, które pozwoli im na uzyskanie 80-90 proc. pieniędzy.

dr