Ludzie i Pieniądze

Prowadzi: 

10:05

czwartek,

18 maja 2017

Jedna z niewielu okazji, by nawiązać dobre kontakty biznesowe. Odwiedziliśmy InfoShare w Gdańsku

Prawie 6 tysięcy uczestników, ponad 120 prelegentów, 250 start-upów i trzy dni wykładów, spotkań, konferencji, kuluarowych rozmów. W Gdańsku trwa międzynarodowa, największa w Europie Środkowo-Wschodniej konferencja InfoShare.

Prosto z AmberExpo, gdzie odbywa się InfoShare, program Ludzie i Pieniądze poprowadziła Iwona Wysocka. Jej gośćmi byli: Iwona Grochowska - prezes NAIS, Łukasz Węgrzyn - prawnik specjalista z zakresu prawa nowych technologii i Marcin Pokojski - InfoShare.

Na konferencji świat jest zupełnie inny, uczestników otacza technologia, nowe idee, nowe media, inne spojrzenie na przedsiębiorczość. - To coś, co robię od 10 lat, staramy się zorganizować wydarzenie chętnych własnego rozwoju. Ważne są też kontakty biznesowe, które można podczas konferencji pozyskać. Z nowości na pewno w tym roku sprawdził nam się blok dedykowany marketingowi - mówił Marcin Pokojski, jeden z organizatorów imprezy.

- Sam mam dwa cele. Po pierwsze chciałem zobaczyć co się dzieje w branży na gorąco, a drugi powód jest taki, że zostałem tu zaproszony, by pokazać spojrzenie prawne na regulacje, które wiążą się z nowymi technologiami. Traktuję to miejsce jako jedną z nielicznych okazji, by zdobyć fajne kontakty biznesowe. Wszystko tu spełnia wszelkie oczekiwania - dodawał Łukasz Węgrzyn.

- Dla nas jako start-upu to duża szansa na nawiązanie relacji. Można też skonfrontować swój pomysł z innymi i zobaczyć, jaką on będzie miał wartość dla odpowiedniej grupy odbiorców. To zaskakujące, jak chętnie pomagają sobie różne start-upy. Pozytywne zaskoczenie - komentowała Iwona Grochowska.

mili