Ludzie i Pieniądze

Prowadzi: 

10:05

czwartek,

13 kwietnia 2017

W Polsce rejestruje się coraz więcej firm zza granicy. "Od 20 lat obserwujemy harmonijny wzrost"

Polska przyciąga zagranicznych inwestorów. W pierwszym kwartale 2017 roku zarejestrowano tu prawie 2 tysiące firm z innych krajów. To może być zapowiedź rekordowego pod tym względem roku.

O popularności Polski wśród zagranicznych inwestorów rozmawiali eksperci w audycji Ludzie i pieniądze. Program poprowadził Jacek Naliwajek. Jego gośćmi byli: Maciej Grabski - Olivia Busines Center i Ryszard Trykosko - doradca zarządu NDI.

Maciej Grabski wyliczał, co zachęca inwestorów zza granicy do rejestrowania firm w Polsce. - Nasza gospodarka szybko się rozwija, cały czas mamy bardzo dobry zasób ludzki. Widzimy, że dobrze działają nasze biznesy, a to oznacza nowe lokalizacje, kolejnych partnerów biznesowych. To taki harmonijny wzrost, który obserwujemy od 20 lat - mówił.

- Musimy spojrzeć na to trochę szerzej. Mercedes, Toyota, Fiat czy Lufthansa mocno się u nas rozgaszczają. Ale wróćmy do 2016 roku. Wtedy w Polsce spadła o 60 proc. liczba zakładanych oddziałów przedsiębiorstw z innych państw. Nowe firmy się rejestrują, ale oddziały dużych firm przestają się pojawiać - zwracał uwagę Ryszard Trykosko.

 

mili