Ludzie i Pieniądze

Prowadzi:  Iwona Wysocka

09:30

piątek,

31 lipca 2020

"Narzędzie, które ożywi rynek". Od soboty będziemy mogli skorzystać z bonu turystycznego

Bon turystyczny wchodzi w życie - poinformowała minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Dodała, że na program przeznaczono ok. 3,5 mld zł, a skorzysta z niego ok. 6,5 mln dzieci. Bon turystyczny umożliwi wyjazd na wakacje wielu rodzinom, ale jest też formą wsparcia dla branży turystycznej, która bardzo ucierpiała w wyniku pandemii koronawirusa. Jak został zorganizowany i na ile zdąży podreperować stan branży turystycznej?
Gośćmi Iwony Wysockiej byli Artur Kiełbasiński, Radio Gdańsk oraz Maciej Wośko, naczelny "Gazety Bankowej".

- Jest to narzędzie, które ożywi rynek. Natomiast najważniejsze jest to, że firmy, które chcą być beneficjentem, nie muszą ponosić żadnych kosztów. To jest i dobry pomysł i dobre wykonanie - zaznaczył Artur Kiełbasiński.

Goście audycji podkreślali, że realizacja bonu turystycznego nie wymaga stworzenia nowego systemu informatycznego, a korzysta z funkcjonujących platform. - Mamy kolejny przykład na to, że e-państwo świetnie działa. Jeżeli już 5 milionów osób korzysta z profilu zaufanego, to zakładam, że zalogowanie się do platformy ZUS-u, w celu pobranie bonu, nie będzie wyzwaniem - mówił Maciej Wośko.