Ludzie i Pieniądze

Prowadzi:  Iwona Wysocka

09:35

czwartek,

21 maja 2020

Przedsiębiorcy złożyli prawie milion wniosków o zawieszenie spłaty kredytów. Jak zareagują banki?

Osoba, która straciła pracę lub inne główne źródło dochodu, będzie mogła zawiesić spłatę kredytu konsumenckiego i hipotecznego na trzy miesiące bez żadnych opłat w swoim banku - przewiduje tarcza antykryzysowa 3.0. Jak zareagują banki? Czy będą chciały aneksów do umów, które pozbawią kredytobiorców innych praw?

Gośćmi Iwony Wysockiej w audycji Ludzie i pieniądze byli Tomasz Rakowski, współwłaściciel FNX Group i Przemysław Sola, prezes Aligo Venture Capital.

- Jeśli chodzi o zawieszenie spłaty kredytów, kryzysy finansowe na świecie pokazały wielokrotnie, że banki znajdą rozwiązania, dzięki którym nie stracą. To ukłon w stronę kredytobiorców i osób, które tracą pracę. Dotyczy to także małych działalności gospodarczych - mówił Przemysław Sola.

- Banki, jako instytucje zaufania publicznego, nie mogłyby pozwolić sobie na to, by wniosków o zawieszenie rat nie respektować. Przedsiębiorcy złożyli prawie milion takich wniosków. Te instrumenty są ratunkiem dla osób prywatnych i przedsiębiorców - dodał Tomasz Rakowski.