Kresowy Salonik

Prowadzi:  Michał Rzepiak i Andrzej Urbański

17:05

sobota,

11 stycznia 2020

"Kawa na piasku" z niezłomnym obrońcą wartości

Od nowego, 2020 roku audycja "Kresowy Salonik Radia Gdańsk" w dłuższej, godzinnej formule. Zawsze w soboty po godz. 17. Tym razem naszym Gościem był ks. Józef Aszkiełowicz z Wileńszczyzny. W audycji proponujemy Państwu przepis "kawę na piasku".

- Patrząc z perspektywy Wileńszczyzny, widzę, że Polska jest dzisiaj powołana do walki z trzecim totalitaryzmem. Zatrzymaliśmy bolszewizm w 1920 roku, stawiliśmy czoła hitlerowskim Niemcom. Teraz w Europie szaleje nowy totalitaryzm, ukrywający się pod pięknymi hasłami tolerancji i obrony praw ludzkich - mówi ks. Aszkiełowicz. - W rzeczywistości jednak depcze on prawo do życia, promuje aborcję i eutanazję, wciska się do przestrzeni publicznej z promocją niemoralnych zachowań - dodaje.

 

kawaW Kresowym Saloniku zdradzimy także przepis na "kawę na piasku" (Fot. Radio Gdańsk/Andrzej Urbański)


W naszej audycji zaproponujemy Państwu przepis na wyjątkową lwowską kawę – "kawę na piasku". Połączymy się z naszym korespondentem w Wilnie, a Daniel Wojciechowski, jak zwykle wnikliwie, spojrzy na naszą historię. Przeniesie nas do czasów ostatniego polskiego króla Augusta Stanisława Poniatowskiego, a także opowie o Antonim Wiwulskim i autorze hasła "cukier krzepi".