Komentarze Radia Gdańsk

Prowadzi: 

09:05

czwartek,

19 września 2019

Ile pieniędzy Gdynia wydaje na imprezy i co z innymi inwestycjami? "To ponad 11 milionów złotych w ciągu roku"

Imprezy w Gdyni. Czy miasto organizuje ich za dużo? Jak sobie radzi wtedy z utrudnieniami drogowymi i ile pieniędzy wydaje na wydarzenia? O tym w Komentarzach Radia Gdańsk.

Gośćmi Sylwestra Pięty byli Patryk Szczerba z Trójmiasto.pl i Szymon Szadurski z Dziennika Bałtyckiego.

- Jest część opinii publicznej, która uważa, że przez organizowane imprezy nie są realizowane niektóre inwestycje. W skali roku koszty wydarzeń to już kwestia kilkunastu milionów złotych. Owszem, są imprezy, które się opłacają, jak np. Open'er Festival - to bardzo duża promocja dla miasta. Ale są i takie, które otrzymują bardzo duże dotacje i przechodzą bez echa. Mam tu na myśli na przykład młodzieżowe mistrzostwa świata w żeglarstwie. Przeznaczono na nie milion złotych dotacji, a większość mieszkańców nawet nie wiedziała, że taka impreza się odbywa - mówił Szymon Szadurski.

- Koszty imprez są kontrowersyjnym tematem. Na Trójmiasto.pl pokusiliśmy się o zestawienie wakacyjnych imprez i wartości umów promocyjnych podpisanych przez miasto. W ciągu roku jest to ponad 11 milionów złotych, a w wakacje 9 milionów złotych. Co ciekawe, umowa promocyjna z Męskim Graniem, które teraz jest na topie, wyniosła 160 tysięcy brutto - niewiele. Przyciągnęła za to sporo osób i dzięki temu Gdynia zaistniała w mediach - dodał Patryk Szczerba.

(Fot. Pixabay)