Komentarze Radia Gdańsk

Prowadzi:  Andrzej Urbański

09:05

środa,

11 września 2019

Tradycyjny model rodziny zagrożony? "Mamy do czynienia z konfrontacją ideologiczną"

Słowa Jarosława Kaczyńskiego na temat wizji rodziny wywołały lawinę komentarzy. Politycy opozycji twierdzą, że rodzina nie musi koniecznie być kobietą i mężczyzną w stałym związku, którzy mają dzieci. Co na ten temat sądzą goście Komentarzy?
Z dr Agatą Cichoń-Chojnacką z Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, oraz dyrektorką Human Live International Europa Ewą Kowalewską – rozmawiał Andrzej Urbański.

- Fakty biologiczne przestają się liczyć. Natomiast wspiera się pewne środowiska, które lansują antyrodzinne zachowania. Są marsze, na których mówi się, że to równość, a tak naprawdę chodzi o to, żeby "przerobić" nasze dzieci. Jest to olbrzymi problem. Jeśli my, rodzice, ich nie obronimy, to jak będzie wyglądała nasza przyszłość, gdy Polska nie będzie miała dzieci? -pytała Ewa Kowalewska.

- Niewątpliwie celem rodziny jest wydanie potomstwa. Często spotykam się z tym, że ten cel z różnych powodów nie może być osiągnięty. Byłoby wspaniale, gdyby każde dziecko mogło wychowywać się z mamą i z tatą. Rosnąca liczba rozwodów i separacji powoduje, że dziecko posiadające konstytucyjne i moralne prawo do posiadania ojca i mamy nie może być wychowywane wspólnie przez dwójkę rodziców. Nie oznacza to jednak, że takie dziecko nie posiada rodziny - podkreśla Agata Cichoń-Chojnacka.