Komentarze Radia Gdańsk

Prowadzi:  Andrzej Urbański

09:05

środa,

04 września 2019

Czy polscy politycy boją się odwoływać do wartości chrześcijańskich? "Przyznawanie się do wiary powinno być czymś normalnym"

Wiceprezydent USA Mike Pence w swoim przemówieniu w rocznicę obchodów II wojny światowej odwołał się do tradycji chrześcijańskich i Boga. Czy odnoszenie się do Boga i chrześcijaństwa podczas kampanii wyborczej może wpłynąć na wynik walki o miejsce w parlamencie? O tym porozmawialiśmy w audycji Komentarze Radia Gdańsk.

Gośćmi Andrzeja Urbańskiego byli Edyta Gronowska z Towarzystwa Edukacyjnego Lokomotywa i Marek Skiba, prezes Stowarzyszenia Odpowiedzialny Gdańsk.

- Z dużą radością przyjmuję każdy tego typu akt odwagi. Składamy się ze sfery fizycznej, emocjonalnej, ale również duchowej. Mówienie o swojej wierze wprost powinno być czymś absolutnie normalnym - powiedziała Edyta Gronowska. - Jeśli taka osoba, jak wiceprezydent Stanów Zjednoczonych, wyznaje wprost swoją wiarę, to mogłoby to być również dobrym znakiem dla naszych polityków – dodała.

- Pan wiceprezydent powiedział "Gdzie jest duch Pana, tam jest i wolność". Miasto Gdańsk mówi o sobie, że jest miastem wolności. Fajnie byłoby, gdyby ten duch Pana rzeczywiście zagościł w najbliższej kampanii wyborczej i przyniósł wolność - stwierdził Marek Skiba ze Stowarzyszenia Odpowiedzialny Gdańsk