Komentarze Radia Gdańsk

Prowadzi: 

09:05

środa,

10 kwietnia 2019

Czy strajk nauczycieli będzie miał wpływ na egzaminy gimnazjalistów? "Nawet jeśli się odbędą, zapłacą za to uczniowie"

To już trzeci dzień strajku nauczycieli. We wtorek kolejne rozmowy Związku Nauczycielstwa Polskiego i Federacji Związków Zawodowych z przedstawicielami rządu nie zakończyły się osiągnięciem porozumienia. Jak dalej będzie wyglądać protest, co stanie się z uczniami i choćby ich egzaminami? O tym rozmawialiśmy w Komentarzach Radia Gdańsk.

 Gośćmi Piotra Kubiaka byli Izabella Pawłowska z TVP3 Gdańsk i Michał Lange z Gazety Bałtyckiej. 


- Nastroje wśród nauczycieli są rzeczywiście burzliwe. We wtorek na Radzie Solidarności byli bardzo zdenerwowani i mówili, że nie są pewni, czy wszystkie egzaminy gimnazjalne się odbędą. Mimo że komisje egzaminacyjne są już wyznaczone do każdej szkoły, nikt nie może przewidzieć co wydarzy się w czwartek i piątek - mówiła Izabella Pawłowska.

- Nauczyciele zawsze są zdenerwowani, bo moim zdaniem to dość rozemocjonowana grupa. Jednak wszystko wskazuje na to, że egzaminy się odbędą. Co prawda z problemami, ale będą dotyczyły przede wszystkim gimnazjalistów. Za nieskuteczne próby ich zatrzymania niestety zapłacą gimnazjaliści, którzy nie do końca będą mieli komfortowe warunki - dodał Michał Lange.