Komentarze Radia Gdańsk

Prowadzi: 

09:05

czwartek,

28 lutego 2019

Jaka może być frekwencja podczas przedterminowych wyborów w Gdańsku? "Mieszkańcy nie czują klimatu kampanii"

W najbliższą niedzielę przedterminowe wybory na prezydenta Gdańska. Czy wszyscy mieszkańcy o tym wiedzą i pamiętają? Jak będzie wyglądać frekwencja? Czy może mieć na to wpływ względna "cisza" i dość skromna kampania?

Gośćmi Sylwestra Pięty w Komentarzach Radia Gdańsk byli Michał Lange - Gazeta Bałtycka i Łukasz Cora - Uniwersytet Gdański.

- Zdecydowanie jest cicho, ponieważ ta kampania, jak i całe wybory, mają charakter uzupełniający po tragicznej śmierci prezydenta Adamowicza. Trudno wyobrażać sobie normalną kampanię z pełnym starciem i konfliktem na gruncie programowym. Oczywiście nie mamy też normalnych debat. Wyborcy nie czują klimatu kampanii i trudno się temu dziwić. Uważam, że frekwencja będzie na nieco wyższym poziomie niż normalnie. Zainteresowanie faktycznie jest znikome. Myślę, że frekwencja może wynieść 40-50 procent - mówił Łukasz Cora.

- Jeżeli chodzi o frekwencję, to ja mam bardzo duże obawy. Nie mamy prawdziwej kampanii, a to oznacza, że być może wyborcy jednak nie stawią się w niedzielę w takiej liczbie, jak byśmy tego chcieli. Prezydent natomiast będzie prawdziwy i to jest problem. Nie mamy debat, a to bardzo źle dla demokracji - dodał Michał Lange.