Komentarze Radia Gdańsk

Prowadzi:  Piotr Kubiak

09:05

czwartek,

06 grudnia 2018

W Sejmie pojawił się nowy klub parlamentarny. "Katarzyna Lubnauer może czuć się oszukana"

W parlamencie pojawił się nowy klub parlamentarny – Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska - Koalicja Obywatelska. Dołączyło do niego osiem osób - siedem posłów z Nowoczesnej oraz poseł Piotr Misiło. Oznacza to, że klub Nowoczesnej przestał istnieć, bo nie ma wymaganej regulaminowo liczby 15 posłów.

Gośćmi Piotra Kubiaka w audycji Komentarze Radia Gdańsk byli Anna Dobiegała, Gazeta Wyborcza Trójmiasto i Artur Ceyrowski, portal wPolityce.

Katarzyna Lubnauer jak najbardziej może czuć się oszukana - uważa Anna Dobiegała. - Zachowanie pani poseł Kamili Gasiuk-Pihowicz było nielojalne. Myślę, że to wszystko, co mogliśmy wczoraj oglądać w Sejmie, było zupełnie niepotrzebne. Obie panie powinny załatwić to między sobą, a nie na oczach opinii publicznej - mówiła.

- O 14:00 posłowie Nowoczesnej deklarowali jeszcze, że nie zamierzają wychodzić z klubu, a o 16:00 podjęli już zupełnie inną decyzję. Widać, że te negocjacje musiały być ostre. Jednak warto mieć szerszy obraz całej tej sytuacji. Od momentu, kiedy ta partia powstała, nie była ona do końca określona politycznie. Od początku ta partia dryfowała w kierunku Platformy Obywatelskiej. Wczorajszy sygnał do wyborców jest taki, że zostali oszukani - uważa Artur Ceyrowski.