Komentarze Radia Gdańsk

Prowadzi:  Wojciech Stobba

09:05

wtorek,

04 grudnia 2018

Obwodnica Trójmiasta to już za mało. Dziennikarze tłumaczą, z jakimi problemami drogowymi mierzymy się na Pomorzu

Obwodnicą Trójmiasta przejeżdża więcej aut niż powinno. Dziennikarze podkreślają: potrzebna jest alternatywa dla tej trasy.

Wtorkowe Komentarze Radia Gdańsk były poświęcone problemom drogowym na Pomorzu. Program poprowadził Wojciech Stobba, a jego gośćmi byli dziennikarze na co dzień zajmujący się drogami: Maciej Naskręt - Trójmiasto.pl oraz Sebastian Kwiatkowski - Radio Gdańsk.

Około 2:00 w nocy z niedzieli na poniedziałek na Obwodnicy Trójmiasta przewróciła się ciężarówka. Trasa została zablokowana na blisko 8 godzin. Mimo bardzo wczesnych godzin, spowodowało to gigantyczne korki.

- Wczorajsza sytuacja pokazała, jak Obwodnica Trójmiasta zrobiła się już zatłoczona. Coraz bardziej potrzebujemy alternatywy drogowej, jak np. Obwodnica Metropolitalna - mówił Maciej Naskręt.

- To prawda, ruch na Obwodnicy jest większy niż zakładany. Wczorajsze zdarzenie pokazuje jeszcze jeden ważny problem. Nie radzimy sobie w sytuacjach kryzysowych, brakuje kompetencji służb - stwierdził Sebastian Kwiatkowski.

mili