Komentarze Radia Gdańsk

Prowadzi: 

09:05

wtorek,

21 sierpnia 2018

OnkoRejs. Wyprawa, która daje odwagę i przełamuje strach

Wyruszyli ze Świnoujścia, odwiedzili Kopenhagę, Ystad i Bornholm, aż dopłynęli do Gdyni. 19 sierpnia zakończył się kolejny OnkoRejs. Wzięło w nim udział 28 osób.

Gośćmi Tomasza Olszewskiego w Komentarzach Radia Gdańsk byli Maciej Kosycarz z Agencji KFP oraz Magdalena Lesiewicz - prezes Fundacji Onkorejs - Wybieram Życie.

- Jestem pod dużym wrażeniem tego rejsu. Miałem płynąć tylko do Kopenhagi, ale uczestniczyłem w całym wydarzeniu, przez 7 dni. Płynęło 25 kobiet i 3 panów. Większość była w trakcie lub po chorobach nowotworowych. Jakbyście państwo spojrzeli na tę załogę - uśmiechniętą, nikt by nie pomyślał, że miała do czynienia z tak niebezpieczną chorobą. Takie rejsy powinny odbywać się dwa czy trzy razy do roku. Co ważne, wiele z płynących pań było po raz pierwszy na morzu. Nagle znalazły się na głębokiej wodzie, pokonały własny strach. Jeżeli pokonasz swój strach przed morzem, pokonasz chorobę - mówił Maciej Kosycarz.

- Sama chciałam po chorobie pokonać morze i jak poczułam niezłomność, którą mi dało, to wiedziałam, że nic nie będzie takie samo. Życie jest piękne i trzeba się odważyć żyć, a nie siedzieć w domu i czekać na nawrót.Pomyślałam, że inne osoby muszą poczuć to samo. Jest tyle ludzi, którzy właśnie chcą to poczuć - dodała Magdalena Lesiewicz.