Komentarze Radia Gdańsk

Prowadzi: 

09:05

wtorek,

10 października 2017

Gdańsk wygrywa liczne konkursy na organizację przestrzeni. Nie warto jednak osiadać na laurach

Gdańsk otrzymał nagrodę w prestiżowym konkursie "Najlepsza destynacja na jesień". - Ostatnio sypią się te nagrody i to nie przyznawane przez nasze lokalne kółko wzajemnej adoracji, ale np. przez Towarzystwo Urbanistów Polskich czy inne zacne grona. To pokazuje, że warto ryzykować. Te działania, które są najczęściej nagradzane to swego rodzaju forma "ryzyka", wyjścia przeciwko pewnym grupom interesów i odważne kroki - komentuje dziennikarz Michał Sielski.

W audycji, której gospodarzem był Tomasz Olszewski gościli - Mieczysław Abramowicz pisarz, Małgorzata Puternicka blogerka i Michał Sielski z portalu trójmiasto.pl.

- Efekty widać np. ulica Stągiewna. Przestrzeń publiczna jest fajnie zagospodarowana. Cieszyłoby jeszcze bardziej, bo jak się trochę dostanie, to chce się więcej, żeby ten ład i dobrze zagospodarowana przestrzeń architektoniczna były zachowane w stosunku do całego miasta, żeby urbaniści mieli wizję miasta, jako całości. Bo w tej chwili cały czas mówimy o nagradzanych pewnych odcinkach - tłumaczy Małgorzata Puternicka.

Wciąż wiele ulic niestety nadal razi niespójnymi elewacjami budynków. - Niektóre ulice wyglądają okropnie, ale to się też zmienia. Na razie na niewielkich fragmentach ulic można zobaczyć dbałość o to, żeby kamienice czy wille pasowały jedna do drugiej pod względem koloru i faktury elewacji - dodaje Mieczysław Abramowicz.

W dalszej części audycji poruszono także kwestię dawnego klubu Gedanii i PKM-ki.