Komentarze Radia Gdańsk

Prowadzi: 

09:05

piątek,

22 września 2017

Kłopoty Ryanaira i tysiące odwołanych lotów. Błaszkowski: "Może się okazać, że tani przewoźnik nie będzie taki tani"

Czy ostatnie problemy największego taniego przewoźnika w Europie mogą sprawić, że będziemy mniej latać? O to swoich gości w Komentarzach w Radiu Gdańsk pytał prowadzący Wojciech Suleciński.

Gośćmi audycji byli: Roman Daszczyński z portalu gdansk.pl, dziennikarz Faktów TVN Jan Błaszkowski oraz Jacek Rybicki, publicysta i związkowiec.

- Prawdopodobnie Ryanair przesadził z walką o niskie ceny biletów. "Dusił" koszty funkcjonowania firmy i kiedy pojawiła się sensowna alternatywa dla pilotów, oni powiedzieli "baj!" - diagnozował Roman Daszczyński. - Właściciel firmy mówił, że to historia przejściowa i nie położy się cieniem na wizerunku firmy, no ale ja nie wiem, czy tak nie będzie - dodał dziennikarz gdansk.pl.

- Sytuacja z tymi kłopotami pokazuje jedno, że nawet firmy największe powinny zachować mądrą równowagę między oszczędnościami, żeby skuteczniej konkurować na rynku, a np. wynagrodzeniami dla pracowników. Dopiero to zapewnia sukces biznesowy - zaznaczał Jacek Rybicki. - Nie sądzę, żeby w dłuższej perspektywie to poważnie zachwiało tymi liniami. To, co powoduje prawdziwe kłopoty takich firm, to wzrost cen paliwa.

Jan Błaszkowski zwrócił z kolei uwagę na sytuację pasażerów. - Skutego tego może być taki, że jeżeli Ryanair będzie chciał utrzymać personel latający, to będzie musiał mu więcej zapłacić, a co za tym idzie, wzrosną koszty przelotów i ceny biletów. I być może tania linia nie stanie się taka tania - spuentował dziennikarz Faktów TVN.

 

mmt