Komentarze Radia Gdańsk

Prowadzi: 

09:05

piątek,

12 maja 2017

Schetyna nie chce uchodźców? "Platforma zmienia stanowisko, bo Polacy nie chcą przyjmować imigrantów"

Debata pomiędzy Platformą Obywatelską a Prawem i Sprawiedliwością oraz rzeczywiste plany co do przyjęcia uchodźców były tematem Komentarzy Radia Gdańsk.

Program poprowadził Jacek Naliwajek. Jego gośćmi byli: Jacek Rybicki - działacz związkowy, Jan Błaszkowski - Fakty TVN oraz Roman Daszczyński - portal Gdansk.pl.

Przewodniczący PO Grzegorz Schetyna ogłosił, że chce zorganizowania debaty z ministrami aktualnego rządu. Niedługo później odpowiadając na pytanie TVP Info powiedział, że nie jest za przyjęciem uchodźców do Polski, co - jak podkreślił - jest oficjalnym stanowiskiem partii. - Uchodźcy będą ważnym tematem w najbliższych wyborach. Według sondaży 70 proc. Polaków nie chce uchodźców. To ogromna część elektoratu.

Jan Grabiec z PO na Twitterze skomentował sytuację z zaskakującą odpowiedzią Schetyny. Według niego politycy PiS "wysyłają dziennikarzy, bo boją się prawdziwej debaty". - Debata na 2,5 roku przed wyborami jest kompletnie bez znaczenia. Nie będzie decydować o pozycji i wyniku partii. Poza tym siłą Platformy jest ich bezideowość. Poprzednie wybory wygrywali doskonale wyczuwając, że społeczeństwo jest oczekiwanie, by nie było zmian. Dlatego realizowali Tuskową ciepłą wodę w kranie - mówił Jan Błaszkowski.

- Sprawa jest dosyć oczywista. Ukazały się sondaże, które pokazały, jakie są opinie Polaków i natychmiast zmieniła się też opinia Platformy Obywatelskiej. Dla Platformy nieistotne są idee, a słupki i notowania - stwierdził Jacek Rybicki.

 

mili