Komentarze Radia Gdańsk

Prowadzi: 

09:05

wtorek,

14 marca 2017

Dom Zdrojowy przejdzie przemianę. "To nadzieja na przyszłość i szansa dla mieszkańców"

- Plany rewitalizacji Domu Zdrojowego w Brzeźnie dają nadzieję, że będzie więcej takich inwestycji - mówili komentatorzy Radia Gdańsk.
Gośćmi Tomasza Olszewskiego byli: Mieczysław Abramowicz - pisarz i historyk, Maciej Kosycarz - Agencja KFP, Małgorzata Tarasiewicz - "Mieszkańcy dla Sopotu".

DOM ZDROJOWY PRZEJDZIE PRZEMIANĘ

Mieszkańcy gdańskiego Brzeźna cieszą się na myśl o rewitalizacji i nowym zagospodarowaniu Domu Zdrojowego. Jesienią miasto ogłosiło, że w zabytku powstanie centrum edukacji ekologicznej z salami warsztatowymi, hostel i kawiarnia lub restauracja. Teraz miasto ogłasza konkurs na koncepcję architektoniczną obiektu. - Chcemy wyeksponować i chronić kluczowe obiekty architektoniczne przypominające o tożsamości i historii naszego miasta - mówi wiceprezydent Gdańska Piotr Grzelak. Więcej na ten temat pisaliśmy >>> TUTAJ.

- Najważniejsze, że myślenie o Brzeźnie powoli się zmienia - mówił Maciej Kosycarz. - Dom jest jedną z takich rzeczy, które robią nadzieję. To będzie nie tylko miejsce publiczne dla nas, gdańszczan, ale też będzie to - miejmy nadzieję - dodatkowa atrakcja dla wszystkich, którzy przyjadą do Gdańska.

SZANSA DLA MIESZKAŃCÓW

Małgorzata Tarasiewicz zwróciła uwagę na to, że jest to spore pole do popisu dla mieszkańców. - Skoro mieszkańcy walczyli o ten dom, to może powinni w jakimś stopniu współuczestniczyć w decydowaniu, co w nim będzie. Mogą mieć pomysły, które nie przyjdą do głowy władzom miasta. Oni najlepiej wiedzą, co w tej okolicy im się najbardziej przyda - mówiła.

- Chciałbym podkreślić to, że być może teraz miasto i decydenci pójdą za ciosem - mówił Mieczysław Abramowicz. - Mieszkańcy, którzy wywalczyli sobie uratowanie tego Domu Zdrojowego dla siebie i dla nas, mieszkańców Gdańska, i dla turystów, będą mieli przynajmniej trochę do powiedzenia w sprawie tego, co tam się będzie działo. Dla mnie niezwykle ważne jest to, że zaczyna się coraz częściej myśleć o przestrzeni publicznej.

mar