Komentarze Radia Gdańsk

Prowadzi:  Piotr Kubiak

09:05

czwartek,

25 listopada 2021

Kontrowersyjny program "Zdrovve Love" okazał się być "klapą"? Komentatorzy analizują przyczyny

Na konferencji prasowej miasto Gdańsk podsumowało kontrowersyjny program wychowania seksualnego "Zdrovve Love". Okazało się, że jest duże zamieszanie i niska frekwencja. Do dyskusji na ten temat Piotr Kubiak zaprosił Andrzeja Ługina z portalu Gdańsk Strefa Prestiżu oraz Krzysztofa Puternickiego, blogera, publicystę i reżysera.

Andrzej Ługin nie był zdziwiony klęską prowadzonych w szkole zajęć. - Wydaje mi się, że różne rzeczy zahamowały ten program. Podejrzewam, że było to też lenistwo urzędników. "Gazeta Wyborcza" przymusiła z kolei władze miasta, żeby wypowiedziały się na ten temat. Więc wydaje mi się, że jest taka zależność. Natomiast sam program musi być bardzo "atrakcyjny", skoro rzeczywiście nikt nie chce w tym uczestniczyć. Radzę radnym miasta Gdańska, żeby może pouczestniczyli sobie w tym programie - ironizował.

Z kolei Krzysztof Puternicki skupił się na ideowym wymiarze programu. - To konsekwencja działania całego środowiska o określonych poglądach lewicowych, które próbują narzucać nam nowy tryb wszystkiego. Myślę, że program pani Moniki Chabior jak najbardziej koresponduje z tym wszystkim, niemniej jest problem z mądrością rodziców. W związku z tym znaleziono sposób na rozwiązanie tego problemu: będą warsztaty. Trzeba przyznać, że jest konsekwencja - wskazywał.

 

MarWer