Komentarze Radia Gdańsk

Prowadzi:  Piotr Kubiak

09:05

wtorek,

21 września 2021

Jaka jest wiarygodność Donalda Tuska? "Stara się jedynie zdobyć władzę. Poglądy traktuje jako rekwizyt"

Przemiany Donalda Tuska. W miniony weekend szef PO w Płońsku podkreślał swój katolicyzm, podczas gdy jego partyjny kolega, Sławomir Nitras, kilka tygodni wcześniej mówił o "piłowaniu katolików". Czy wyborcy PO wierzą Donaldowi Tuskowi?
Między innymi o tym rozmawialiśmy w "Komentarzach Radia Gdańsk". Gośćmi Piotra Kubiaka byli Antoni Trzmiel, TVP, Polskie Radio24, tygodnik "Do Rzeczy" oraz Marek Formela, "Gazeta Gdańska", portal wybrzeze24.pl.

- Przyglądam się Donaldowi Tuskowi jako ważnej postaci polskiej polityki, która tę politykę kształtuje - podkreślał Antoni Trzmiel. - Nie dziwie się, że Sławomir Neumann mówi dzisiaj, że PO jest partią chadecką, partią centrum, że nie są fundamentalistami. Donald Tusk obiecywał związki partnerskie, a po wygranych wyborach mówił, że nie ma na to szans. Taki Donald Tusk jest. Jego główną emocją jest bycie przeciwko PiS-owi. To jednoczy tych ludzi, jednoczy ich chęć zdobycia władzy - dodawał dziennikarz TVP.

- Zgadzam się z redaktorem Trzmielem, że Donald Tusk politykę traktuje wyłącznie w sposób użyteczny. Stara się jedynie zdobyć władzę, a przekonania i poglądy traktuje jako rekwizyt, którym można pozyskać elektorat. Nie przywiązuje się do swoich poglądów - komentował Marek Formela.

 

(Fot. Mateusz Suchocki/archiwum prywatne)