Komentarze Radia Gdańsk

Prowadzi:  Andrzej Urbański

09:05

środa,

21 lipca 2021

Powrót Donalda Tuska a sytuacja na scenie politycznej. "W tym momencie spór w Polsce jest zbyt ostry"

Czy pamięć historyczna jest ważna? Czy polityków rozliczamy z tego, co mówią, czy z tego, co zrobili? Czy dyskusja wokół Tuska nie zamazuje nam najważniejszych problemów, którymi żyją Polacy? Polityk, socjolog i senator IX kadencji, Antoni Szymański, dyskutował wspólnie z Janem Hlebowiczem na temat pamięci historycznej w kontekście polskiej polityki. Audycję prowadził Andrzej Urbański.

Jan Hlebowicz zwrócił uwagę na to, że już teraz nie ma zgody na temat tego, jak powrót Donalda Tuska wpłynie na polską politykę. - Politolodzy spierają się, na ile ten powrót wpłynie na sytuację w samej Platformie oraz na scenie politycznej w Polsce w ogóle. Czy to będzie wydarzenie istotne w najnowszej historii Polski, zadecydują kolejne lata - mówił.

- Spór w Polsce jest zbyt ostry, a to wpływa na poziom zaufania. Z kolei poziom zaufania wpływa na sytuację społeczną, ale też sytuację gospodarczą. Toczmy spór w pewnych granicach przyzwoitości. Spór, który będzie sporem przede wszystkim o program - zauważył natomiast Antoni Szymański.