Komentarze Radia Gdańsk

Prowadzi:  Piotr Kubiak

09:05

wtorek,

20 lipca 2021

Publicyści komentują wystąpienie Donalda Tuska w Gdańsku: "Mamy do czynienia z ewidentnym regresem"

Czy pełniący obowiązki przewodniczącego Platformy Obywatelskiej Donald Tusk doprowadzi do rozłamu w tej partii? Czy dojdzie do rozpadu Lewicy? W "Komentarzach Radia Gdańsk" dyskutowali na ten temat Marek Formela z "Gazety Gdańskiej" i portalu wybrzeze24.pl oraz Andrzej Potocki z tygodnika "Sieci" i portalu wpolityce.pl. Audycję prowadził Piotr Kubiak.
- Pół żartem, pół serio, to zadziwiła mnie frekwencja. Według oficjalnych stron propagandowych było około 2500 osób, według kolegów z portalu wPolityce.pl raptem 1500, a na moje rozeznanie przyszło tyle uczestników, co jest na odpuście w Sulęczynie - powiedział Marek Formela.

- Przemówienie Donalda Tuska było na niskim poziomie, również aktorsko się zacinał, a jego retoryka skandaliczna i prymitywna. Rzucanie haseł o tym, że reżim Putina zainstalował Trumpa na urzędzie prezydenta Stanów Zjednoczonych było żenujące - stwierdził Andrzej Potocki.

- Polityk, który był częścią europejskiego establishmentu, nie ma nic rozsądnego do zaproponowania. Nie jest w stanie nawet odwołać się do swojego expose, w którym były rysy polityki społecznej i gospodarczej. Mamy do czynienia z ewidentnym regresem - dodał Formela.
W "Komentarzach Radia Gdańsk" spotkają się Marek Formela z "Gazety Gdańskiej" i portalu wybrzeze24.pl oraz Andrzej Potocki z tygodnika "Sieci" i portalu wpolityce.pl. Czy pełniący obowiązki przewodniczącego Platformy Obywatelskiej Donald Tusk doprowadzi do rozpadu tej partii? Czy dojdzie do rozpadu Lewicy? O to Piotr Kubiak zapyta gości parę minut po godzinie 9:00.