Komentarze Radia Gdańsk

Prowadzi:  Andrzej Urbański

09:05

środa,

09 czerwca 2021

Atak hakerski na szefa KPRM Michała Dworczyka. Komentatorzy dosadnie: trzeba zabezpieczać konta, to nie pierwsza taka sytuacja

Szef KPRM Michał Dworczyk padł ofiarą cyberataku i w tej sprawie wydał oświadczenie. Chodziło o hakerski atak na skrzynkę mailową oraz konta w mediach społecznościowych. M.in. na ten temat rozmawiał Andrzej Urbański w audycji "Komentarze Radia Gdańsk" wraz ze swoimi gośćmi - Antonim Szymańskim, socjologiem i byłym senatorem, oraz prof. Grzegorzem Grochowskim, politologiem z Uniwersytetu Gdańskiego.

 - Nie jesteśmy wolni od cyberataków. Rządzący muszą sobie z tego zdawać sprawę, muszą zabezpieczać swoje konta, bo nie jest to pierwszy taki atak. Jednak tym razem jest to szef Kancelarii Premiera, a więc wysoki urzędnik państwowy - wskazał Antoni Szymański.

- Żyjemy w czasach, kiedy reżim powściągliwości jest wymagany od każdego obywatela. Tym bardziej od instytucji, które stoją na czele naszego państwa. Myślę, że służby wyciągną odpowiednie wnioski - dodał prof. Grzegorz Grochowski.

 

(Fot. Radio Gdańsk)