Komentarze Radia Gdańsk

Prowadzi:  Piotr Kubiak

09:05

wtorek,

08 czerwca 2021

Komentatorzy o sporze na Dolnym Mieście: "Mija czas i umowy nadal nie ma. Budzi to ogromne kontrowersje"

Czy władze Gdańska prowadzą politykę ulegania deweloperom? Dlaczego Donald Tusk nie chce wrócić do polskiej polityki i pomóc Platformie Obywatelskiej? Na te pytania w audycji "Komentarze Radia Gdańsk" odpowiedzieli Marek Formela, "Gazeta Gdańska", portal wybrzeze24.pl oraz Maciej Naskręt, Radio Gdańsk. Audycję prowadził Piotr Kubiak.


W audycji poruszyliśmy między innymi kwestię sporu na Dolnym Mieście. Chodzi np. o ujawnienie treści umowy partnerstwa publiczno-prywatnego między Gdańskiem a konsorcjum Eurostyl i Inopa, które ma przeprowadzić tam zabudowę. Gdańscy radni Prawa i Sprawiedliwości od kilku miesięcy czekają na dokumenty z magistratu.

- Mówiono o ujawnieniu umowy, że ona zostanie udostępniona w całości. Mija czas i umowy nadal nie ma. Budzi to ogromne kontrowersje. Napięcie wokół sprawy rośnie. Mieszkańcy się denerwują, bo w planach jest wycinka drzew - mówił Maciej Naskręt.

- Moim zdaniem pytanie dotyczące charakteru tego przedsięwzięcia jest bardzo ważne. Nie wiadomo dlaczego miasto rezygnuje z władztwa nad ważnym terenem, działką, która ma około 11 ha - dodał Marek Formela.