Komentarze Radia Gdańsk

Prowadzi:  Piotr Kubiak

09:05

wtorek,

01 czerwca 2021

Komentatorzy na temat raportu o stanie miasta Gdańska: nie ma nic o wycince drzew, o tym, jak miasto dogaduje się deweloperami

Co zawiera raport o stanie miasta Gdańska? Ze wstępnej analizy wynika, że dochód z tytułu podatku PIT wzrósł o 42 proc., a słyszy się, że ciągle tych pieniędzy brakuje. Był też wzrost wydatków, jeśli chodzi o komunikację miejską i edukację. Prezydent Aleksandra Dulkiewicz liczy na przyjęcie raportu. Między innymi o tym rozmawiali goście Piotra Kubiaka w audycji "Komentarze Radia Gdańsk". W programie pojawili się Andrzej Ługin, Gdańsk Strefa Prestiżu oraz Marek Formela, "Gazeta Gdańska".

- Pani prezydent rozbawiła mnie w poniedziałek, bo powiedziała, że cieszy się, że ma możliwość złożenia raportu. Otóż, jest to obowiązek wynikający z ustawy wprowadzonej trzy lata temu. To nie jest akt łaski wobec obywateli - mówił Marek Formela.

- Nie ma w tym raporcie nic ani o wycince drzew, ani o tym, jak miasto dogaduje się z deweloperami. Ten raport ma 300 stron, a debata na jego temat zaplanowana jest już na 24 czerwca - trzeba szybko czytać - dodał Andrzej Ługin.