Komentarze Radia Gdańsk

Prowadzi:  Jarosław Popek

09:10

czwartek,

27 maja 2021

Sposoby zachęcania Polaków do szczepień. "Czy to jest przekupywanie? Oczywiście, że tak, ale w zbożnym celu"

Rząd i samorządy omawiali w piątek promocję szczepień przeciw COVID-19 i włączenie w to w większym zakresie lokalnych przedsięwzięć. Padało wiele propozycji. Jedną z nich była loteria dla zaszczepionych mieszkańców w największych miastach. Padały deklaracje nieprawdopodobnie atrakcyjnych nagród.

W "Komentarzach Radia Gdańsk" Jarosław Popek oraz jego goście - Artur Ceyrowski (wpolityce.pl, stefczyk.info) i Małgorzata Puternicka (blogerka, publicystka) rozmawiali o zachętach dla Polaków w sprawie szczepień.

- Każdy, kto się zaszczepił, będzie mógł wziąć udział w loterii. Czy to jest przekupywanie? Oczywiście, że tak, ale w zbożnym celu. Wszystkim, którzy nie chcą się szczepić, polecam książki Jürgena Thorwalda, który znakomicie pisał o medycynie - powiedziała Małgorzata Puternicka.

- Wiemy, że rosyjskie agencje próbowały nawiązać współpracę z francuskimi i niemieckimi influencerami. Proponowano ogromne pieniądze za oczernianie szczepionek. Blogerzy z Niemiec mieli dostawać kilkanaście tysięcy euro za jedno nagranie - dodał Artur Ceyrowski.